Motoreļļas maiņa

Motoreļļas

Motoreļļas galvenie uzdevumi ir berzes un dilšanas samazināšana, berzes siltuma novadīšana, hermētiskuma radīšana, degšanas produktu cieto daļiņu aizvadīšana, nodilušā metāla daļiņu aizvadīšana, pretkorozijas aizsardzība.otoreļļas

Mūsdienu automašīnās pārsvarā izmanto sintētiskās motoreļļas, to sastāvā ir vairāk attīrīta bāzes eļļa, salīdzinot ar parastajām minerālajām eļļām, piedāvājot nevainojamu aizsardzību un lielisku kvalitāti. Sintētiskajām eļļām ir vairāki ieguvumi, kas palīdz pagarināt dzinēju darbību.

Eļļa maiņas cena AUDI, VW, BMW, Volvo, Mercedes, Toyota, Nissan, Škoda īpašniekiem svārstās robežās no 15 EUR līdz 30 EUR (par darbu). Eļļas izvēle jāveic atbilstoši ražotāja rekomendācijām un tās cena var būt robežās no 5EUR/l līdz pat 20 EUR/l. Mainot eļļu ir jāmaina arī eļļas filtrs un, ja eļļas maiņa tiek veikta ne biežāk kā reizi gadā, tad tiek rekomendēts šajā apkopes reizē nomainīt gaisa filtru, salona filtru un degvielas filtru.

Eļļas filtra maiņa ietilpst eļļas maiņas izmaksās, bet pats filtrs izmaksās 5-10 EUR. Ņemot vērā salīdzinoši zemo cenu, tiek rekomendēts ņemt kvalitatīvāko ražotāju filtrus (piemēram, KNECHT,Mahle, Mann).

Gaisa filtra maiņas process ir ļoti atsķirīgs dažādu marku automobiļiem, bet vidēji tā nomaiņa izmaksās 5-10 EUR. Pats gaisa filtrs izmaksās ~7-20EUR - kā kvalitatīvākie tiek atzīti KNECHT, MANN, Mahle, bet arī Filtron, BOSCH filtri lieliski pildīs savu uzdevumu,ja gaisa filtrs tiks mainīts regulāri.

Salona filtra maiņa bieži vien tiek uzskatīta par nevajadzīgu ekstru un filtri netiek mainīti. Jāvērš uzmanība, ka šo filtru maiņa ir vēlama reizi gadā, tādējādi pasargājot auto ventilēšanas sistēmu no remonta un auto pasažierus no mikroorganismiem, kas mēdz savairoties salona filtrā. Filtra maiņa izmaksās 5-15EUR. Salona filtra izmaksas svārstās no 10 EUR - 25 EUR, dārgākajos filtros gaiss tiek filtrēts caur ogli, tādējādi aizturot nepatīkamo izplūdes gāzu piejaukumu. Ogles filtru izmantošana ļaus, sēžot sastrēgumā, nejust priekšā braucošo auto izplūdes gāzu aromātu, tas arī palīdzēs brīvāk elpot, ja auto vadītājam vai pasažieriem ir kādas alerģijas.

Ar degvielas filtra maiņu ir līdzīgi kā ar salona filtru. Daudzi auto īpašnieku uzskata, ka bez tā var iztikt. Diemžēl viss nav tik skaisti, jo, ņemot vērā degvielas kvalitāti un mainīgos laikapstākļus, filtrs veic ļoti svarīgu funkciju attīrot degvielu no kondensāta un netīrumiem. Degvielas filtru gan būs svarīgi pirkt "no dārgā gala", jo "lētākie" izstrādājumi var nepasargāt dzinēju no kondensāta vai piejaukumiem. Degvielas filtra maiņa izmaksās 10-20 EUR, bet kvalitatīvs degvielas filtrs maksās ap 20 EUR (Mahle, Knecht, Bosch).

Eļļas maiņa ātrumkārbā

Transmisijas eļļas

Transmisiju eļļas lieto manuālajās un automātiskajās pārnesumu kārbās, sadales kārbās, dzenošajos tiltos un riteņu reduktoros, kā arī stūres mehānismos, kuri sastāv no dažāda veida zobratiem (cilindriskiem, koniskiem, hipoidāliem) un citiem mašīnu elementiem. Transmisiju eļļu uzdevumi ir tādi paši kā motoreļļām un vēl papildus tām jābūt izturīgām pret triecienslodzēm un jāsamazina zobratu pārvadu vibrācijas un trokšņi.
Eļļas maiņa ātrumkārbā

Bremžu eļļa jeb bremžu šķidrums

Bremžu eļļa ir viens no tehniskajiem šķidrumiem, kam netiek pievērsta pienācīga uzmanība. Lielākā daļa nezin, ka bremžu šķidrums ir jāmaina vismaz reizi 2 gados, jo ar laiku tam zūd nepieciešamās eļļošanas īpašības, kā rezultātā bremzes var pārstāt darboties.